• Garlex Sarımsak Özlü Şampuan

Sarımsak Şampuanı + Losyon ürünü

Satıştan Kaldırıldı.

Yeni Ürün Yoğun bakım sarımsak şampuanı inceleyiniz...

Yada KAMPANYALAR bölümünü inceleyiniz.

Garlex Sarımsak Özlü Şampuan:

Şampuan olarak başka şampuan kullanmanıza gerek yoktur.

İlk köpürtmede normal yıkama yapıp kirlerden kurtulunuz.

2. köpürtmenizde şampuanın saçınızda en az 3-5 dakika kalmasını sağlayınız.

Sarımsağın içindeki zengin besin içeriği saç ve saç derisince emilmesi için.

Bu sırada saç köklerine 10 parmağınızın yumuşak uçlarıyla önden arkaya doğru 10-12 kez masaj yapınız. Kan dolaşımını düzenler. Saçların beslenmesine katkıda bulunur.

Parmaklarınızı daireler şeklinde hareket ettirmeyiniz. Saç kökleri kırılabilir.

Sonrasında bolca durulayınız.

En son hafif serin suyla durularsanız canlılık ve dirilik verir.

Günlük Kullanıma Uygundur. Her Hangi Bir Yan Etkisi Yoktur.

Ayrıca,Garlex sarımsak şampuanıyla birlikte, doğal besin takviyesi SİPİRULİNA kullanmanızı öneririz. Saçlarınızı içten ve dıştan beslendiğinde yeni doğan hücreler daha kaliteli doğar ve daha kaliteli sonuçlar alırsınız. Sağlık ve zindelik için, asrın besini SİPİRULİNA şaşırtıcı zenginlikte besin içeren bir bitkidir.

Garlex Saç Bakım Losyonu:

Saçlarınızı yıkamadan önce, saç ve saç diplerini nemlendirecek kadar sıkınız. Saç diplerine önden arkaya doğru 10-12 kez masaj yapınız. 15-30 dakika beklettiktiniz. Sonrasında garlex sarımsak şampuanı ile yıkayınız.

Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Ürün Bilgisi:

Şampuanların esas kullanım amacı saçların temizlenmesidir. Garlex sarımsak şampuanı ise bu özelliğinin yanı sıra; saç, saç kökü ve saç derisini derinlemesine besleyecek zengin bitki içeriğine sahiptir. Ayrıca garlex saç bakım losyonu sayesinde saçınızı yıkama öncesi kan dolaşımını düzenleyerek ve besleyerek daha etkin sonuç almanıza yardımcı olur.

 

Nasıl ki insanlar dengeli ve yeterli beslenemediklerinde, vücut dirençleri düşer zayıflar ve hastalıklara kolay yakalanırsa; saçlarınız da yeterli besini alamadığında öncelikle zayıflar, içten ve dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı direnci düşer. Beslenememe durumu devam ederse saçlar küçülür, zayıflar ve sonrasında tamamen yok olur.

 

Bilindiği gibi, vücudumuzda dakikada 10 milyon hücre ölür ve bir o kadarı da yenilenir. Ortalama 100 günde (beyin ve sinir hücreleri hariç) bütün vücudumuz yenilenir.

 

Garlex sarımsaklı şampuanın içindeki zengin bitki özleri sayesinde, saçlarınızın iyi beslenmesini sağlar, her yenilenen saç hücresi iyi beslendiği için, güçlü ve dirençli olarak doğar.

 

 İç ve dış etkenlere karşı saçları güçlendirmesi yanı sıra, kan dolaşımını düzenleyerek saç köklerinin daha hızlı beslenmesini sağlar, dolayısıyla saçların daha hızlı uzamasını tetikler.

 

Sarımsak oranı en yüksek şampuan olmasına rağmen, sarımsak kokusu içermez. Sarımsak kokusu farklı bitki özleri kullanarak bastırılmıştır ve enfes bir kokuya sahiptir.

 

Garlex sarımsak şampuanı dökülen, cansız, yıpranmış, zayıf ve kepekli saçlar için özel formülize edilmiştir.

 

Garlex Sarımsak Şampuanı;

Dökülmeyen, güçlü, hacimli, canlı, parlak saçlara kavuşmanın pratik ve ekonomik yolu…

 

Ürün İçeriği:

 

Garlex Sarımsak Özlü Şampuan İçeriği

 

SARIMSAK:

Sarımsak binlerce yıldır sağlıklı olmak adına kullanılmaktadır. 5 bin ile 7 bin yıllık geçmişi olduğu söylenmektedir. Anadolu da saçkıran, sakal kıran, kepeklenme, saç dökülmesinde, saç derisindeki mantarlaşmalarda kullanıldığı bilinmektedir. Bilimsel araştırmalarla, sarımsağın dahili ve harici kullanımda çok faydalı bir bitki olduğu, keskin sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır.

ISIRGAN OTU:

Isırgan; saç köklerinde DHT birikimini engeller. DHT hormonu özellikle erkeklerde ve kadında saç dökülmesinin başlıca faktörlerindendir. Isırganın bu etkisinden dolayı saç daha güçlü bir yapıya kavuşacaktır.


AVAKADO:

Avokado yoğun miktarda A vitamini ve protein içerir. Bu maddeler saçın genel görünümünde parlaklık ve canlılık sağlanması ve dışsal faktörlerin (yanlış saç bakım ürünü kullanımı, hava kirliliği vb.) meydana getirdiği yıpranmayı azaltmaya yardımcı olur.
 

MENEKŞE:

Menekşe saça canlılık verdiği, cildi yumuşatıp ve rahatlattığı bilinmektedir. Besleyici karışımlarla saç dökülmesi için kullanıldığı da oldukça yaygındır.
 

PAPATYA:

Stres depresyon gibi sorunlarda rahatlatıcı olarak kullanılması halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Harici kullanımlarda ise, cilt diriliğini korurken saçlara parlaklık kazandırdığı, saç renginin açılması ve saç dersindeki kaşıntılar için papatya etkili olduğu bilinmektedir.
 

 

BUĞDAY:

E vitamini , B grubu vitaminler yönünden zengindir. Saçın matlaşmasını engellediği gibi uzama sürecini aktif olarak desteklemektedir.
 

ÇİNKO:

Çinko, elementi metabolizmada bulunan ve yüksek derecede yaşamsal önem taşıyan, sayıları 200'ü bulan hormon ve fermentin içerisinde katalizör olarak yer almaktadır. Aynı zamanda lenf hücrelerinin oluşumunu, saç ve tırnak sağlığını, bağışıklık sisteminin korunmasını, görme, tat alma duyusunun güçlenmesini, özellikle de üreme sağlığı için önemli bir mineraldir. Çinko elementi vücudumuz için hayati önem taşıyan temel maddelerdendir. 
Haricen kullanımında deri ve özellikle saç üzerinde olan hücreleri yenileyici ve güçlendirici özelliği vardır. Dolayısıyla bir çok kişisel bakım ürününün de kullanılmaktadır. Çinko hücre yenilemeyi tetikleyen bir elementtir. Saç ve saç derisi ile ilgili sorunların çözümünde büyük önem taşımaktadır. Özellikle kepeklenme, kaşıntı, pullanma, saçta uzamama vb. sorunlarda, düzenli uygulandığında tedavi ettiği bilinmektedir.

PROVİTAMİN B5:

Saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan en önemli vitamin B grubu vitaminleridir ve özellikle de Pro vitamin B5’dir. Saçların yapısını oluşturan sistein ve sistin aminoasitlerinin vücutta sentezlendiği düşünülürse; saçların sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için Pro vitamin B5’in dışarıdan alınması gerektiği bir çok kaynata geçmektedir.

 

 

 

 

Garlex Saç Bakım Losyonu İçeriği


ADAÇAYI:

  Adaçayının saçların fazla yağını alıp deriyi temizlediği, ölü hücreleri yok ettiği, saç derisini canlandırdığı, saç dökülmesini önlediği, derinlemesine temizlik sağladığı özellikle bilimsel çevrelerde bilinmektedir. Adaçayının papatya ile birlikte kullanılmasının daha faydalı olacaktır.

BİBERİYE:

  Kan dolaşımını uyardığı ve gözeneklerin açılıp nefes almasına yardımcı olduğu bilinmektedir. Biberiye, saç suyu olarak saç dökülmesine karşı da kullan bir bitkidir.


MERSİN:

 Saçlardaki kepek ve kaşıntılar için, saçlar mersin yaprağı suyu ile friksiyonlanması yaygındır. Mersin ile yıkanan saçlar daha siyah olur ve daha hızlı çıkar. Mersinin yapraklarından elde edilen mersin yağı ve mersin suyu da koku verici ve saçları boyamakta olarak kullanılmaktadır.
 

DEFNE:

Defne en çok saç dökülmesine karşı kullanıldığı, saç tellerini güçlendirdiği, kepeklenmeyi azalttığı yaygın olarak bilinmektedir.
 

PAPATYA:

Stres depresyon gibi sorunlarda rahatlatıcı olarak kullanılması halk arasında yaygın olarak bilinmektedir. Harici kullanımlarda ise, cilt diriliğini korurken saçlara parlaklık kazandırdığı, saç renginin açılması ve saç dersindeki kaşıntılar için papatya etkili olduğu bilinmektedir.

 

ISIRGAN OTU:  

Isırgan; saç köklerinde DHT birikimini engeller. DHT hormonu özellikle erkeklerde ve kadında saç dökülmesinin başlıca faktörlerindendir. Isırganın bu etkisinden dolayı saç daha güçlü bir yapıya kavuşacaktır.


 

SARIMSAK KİMYASAL ANALİZİ

 

   Sarımsağın çok eski zamanlardan beri çok yönlü en şifalı bitkiler arasında olduğu bilinir ki onun zengin besin içeriği sayesinde sağlık bakımından birçok faydası bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bu şifalı bitki, Garlex sarımsak şampuanı olarak artık hizmetinizde.
   Son yıllarda, sarımsağın kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı revaç buldu. Bu kimyasal gıda boyası, kimyasal koku gibi maddeler değil, gerçek sarımsaktan yapılan şampuan kullanımının kafa derisine ve saça iyi geldiği gerçeğinden kaynaklanır. 
   GARLEX sarımsak özlü şampuan içerisinde sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi zengin besin içeriği saç sağlığını korumada ve saçla ilgili problemlerinizin çözümünde önemli rol oynar.
  Doğal sarımsak özü kafa derisindeki SEBUM üretimini düzenlemede, kepeği kesmede ve saç diplerini ve kökünü korumada ve güçlendirmede kullanılır. Son zamanlarda yapılan geniş çaplı araştırmalar, sarımsağın saç büyümesine antienflamatuar, antibakteriyel ve anti fungal özellikler gibi birçok sıhhi faydasını gösteriyor.   

  Araştırmalar, ayrıca, sarımsağın zayıf kan dolaşımını düzene soktuğuna da dikkat çekiyor. Sarımsak sülfrik bileşiğinden dolayı antiseptik özelliğe sahiptir. Ayrıca Allicatine ve Alicine içerir.
 

100 gr Sarımsak Besin değeri aşağıdadır:

Energy 150 kcal 620 kJ

Carbohydrates:

 

33.06 g

Sugars:

 

1.00g

Dietary fiber:

 

2.1g

Fat:

 

0.5 g

Protein

 

6.39 g

β Carotene

5 μg :

0%

Thiamin (Vit. B1)        

0.2 mg :

15%

Riboflavin (Vit. B2)  

0.11 mg :

7%

Niacin (Vit. B3)          

0.7 mg :

5%

Pantothenic acid (B5)

0.596 mg :

12%

Vitamin B6

1.235 mg:

95%

Folate (Vit. B9)

3 μg :

1%

Vitamin C 3

1.2 mg:

52%

Calcium

181 mg:

18%

Iron

1.7 mg:

14%

Magnesium

25 mg:

7%

Phosphorus

153 mg:

22%

 Potassium

401 mg :

9%

Sodium

17 mg:

1%

Zinc

1.16 mg:

12%

Manganese

1.672 mg:

 

Selenium

14.2 mcg:

 

TIBBİ KULLANIMI VE SAĞLIĞA FAYDALARI

Sarımsak, binlerce yıldır hem gıda hem de deva olarak kullanılmaktadır ki, en az Mısır piramitlerinin inşa edildiği zamana kadar dayanır. Sarımsağın; damar sertliği, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve kanser dahil birçok kalp hastalığını önlemeye yardım ettiği savunulur.

Modern bilim gösterdi ki, hedeflenenden ziyade, geniş spektrumlu olmasına rağmen, sarımsak güçlü doğal bir antibiyotiktir. Vücut sarımsağa karşı bir direniş göstermez, bu yüzden onun sağlığa pozitif etkisi uzun bir mühlet devam eder.

Araştırmalar sarımsağın-özellikle eski sarımsağın güçlü bir antioksidan etkisine sahip olduğunu gösterdi. Antioksidanlar vücudu zarar verici serbest radikallere karşı korumaya yardım eder.

Birçok çalışma, düzenli sarımsak tüketiminin kan basıncına, trombosit agregasyonuna, serum trglerisit düzeyine ve kolesterol düzeyine olumlu etkisini kanıtladı. Sarımsağın rutin tüketimi, kan damarlarında nitrik oksit üretimini tetiklemeye yardımcı olabilir ki damarları rahatlatabilir. 

Tüm bu faydalarının sonucu olarak denebilir ki sarımsak ateroklerosis ve diabetik kalp hastalıklarını önleyen, aynı zamanda kalp krizi ve felç riskini azaltan bir gıdadır.

Sarımsaktaki selenyum sadece kalp hastalığını önlemekle kalmıyor aynı zamanda kansere ve ağır metal zehirlenmesine karşı koruma üretiyor.

Sarımsaktaki B6 vitamini kalp hastalığını homosistein düzeyini düşürerek diğer bir mekanizma yoluyla önlemeye yardım eder.

Sarımsak , LDL kollestrolünü oksitlenmeden koruyan kan dolaşımı gibi tüm sıvı bölgelerindeki vücudumuzun temel antioksidan koruyucusu olan C Vitamini bakımından iyi bir gıdadır.

Sarımsaklar, (enflamature prostigsanlar ve tromboksanları düzenleyen enzimler olan) lioksijenaz ve klioksijenazları durduran bileşikler içerir ve böylece inflamasyonu azaltabilir.

Sarımsaktaki, özellikle taze sarımsaktaki , C Vitamini ile birlikte bu anti- enflamatür bileşikler ,bazı astım vakalarında ciddi krizlere karşı koruyucu bir rol üstlenebilir, ayrıca osteartrit ve romatoit artritlerin enflamasyonunu ve ağrıyı azaltmaya yardım edebilir.

Dahası,sarımsağın kokusunun sebebi olan sülfür bileşiklerinden biri olan alicin ,bir antibakteriyel ve antivirüstür ki C vitamini ile birlikte Zaralı mikropları öldürmede etkilidir.

Sarımsaktaki en güçlü bileşen olan alicin ,fruktozla beslenmiş deneylik hayvanlardaki trigliserit, insülin ve kan basıncını düşürmekle kalmıyor aynı zamanda kilo alımının önüne geçiyor.

İyi bilinen bir kanserojen olan asbestin, vücudun içten salgılanan en önemli antioksidan, glütasyonlarından birini azaltarak ve serbest radikalleri düzenleyerek hücre mutasyonuna sebep olduğu kabul edilir. Sarımsak, antioksidan olarak iş yapan ve antikanserojen özellikler gösteren bir hayli glütasyon öncüllere ve sülfür bileşiklere haizdir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Garlex Sarımsak Özlü Şampuan

  • Ürün Kodu: 00000
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 39.90TL


Bu ürünü satın almak için asgari miktar: 100

Related Products

Garlex Sarımsak Şampuanı 400ml

Garlex Sarımsak Şampuanı 400ml

Sarımsak Şampuanı + Losyon ürünüSATIŞDAN KARDIRILDI...Yeni Ürün Yoğun bakım sarımsak şampuanı incele..

39.90TL

Garlex Saç Bakım Serumu 50ml

Garlex Saç Bakım Serumu 50ml

Garlex Saç Bakım Serumu 50mlBU ÜRÜN SATIŞTAN KALDIRILDIGarlex 250ml serum ürününü inceleyiniz. Yada ..

29.00TL

Garlex Sarımsak Çörek Otu Şampuanı 250ml

Garlex Sarımsak Çörek Otu Şampuanı 250ml

Garlex Sarımsak Çörek Otu Şampuanı 250mlUzamayan ve yıpranmış saçlara bakım şampuanıSarımsak&Çör..

25.00TL

Garlex 3'lü Saç Dökülmesi Seti 400ml+100ml

Garlex 3'lü Saç Dökülmesi Seti 400ml+100ml

Garlex 3'lü Saç Dökülmesi Seti 400ml+100mlFiyatı 174 TL Yerine 119 TLÜcretsiz Kargo Garlex saç dökül..

119.00TL

Garlex 4'lü Saç Dökülmesine Karşı Set

Garlex 4'lü Saç Dökülmesine Karşı Set

BU KAMPANYA 20.05.2017 TARİHİNDE BİTMİŞTİRKAMPANYALAR BÖLÜMÜNÜ İNCELEYİNİZ..!Garlex 4'lü Saç Dökülme..

169.00TL

Etiketler: Garlex, Sarımsak Özlü Şampuan, Sarımsak Şampuanı, Şampuanlar, Sarımsaklı Şampuan, Garlex Garlic Shampoo